fbpx

değişiklik her zaman iyidir!

18 Haziran 2018

Sevgili takipçi ve müşterilerimiz; 2014 yılında Selka Medya ünvanı ile İstanbul’da  çıktığımız bu yola 2016 yılı sonu itibariyle Efeler Teknoloji markası ile Ege’nin incisi Aydın’da devam etme kararı almıştık. Merkez üssümüzü İstanbul’dan Aydın’a taşımakla ne kadar doğru bir iş yaptığımızı geçen 2 senede yaşayarak öğrendik.

Bu süre içinde İstanbul’da bıraktığımız müşterilerimize yokluğumuzu hissettirmemek için çok çalıştık. Her müşterimizi ilk müşterimiz gibi kabul edip ayrıcalıklı hizmet alması için elimizden gelen özeni gösterdiğimizi düşünüyoruz. Bu sürede müşterilerimizle beraber edindiğimiz dijital pazarlama, sosyal medya dinamikleri ve web teknolojileri deneyimleri sayesinde başarılı onlarca projeye imza attık ve atmaya devam ediyoruz.

değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

15 Haziran 2018 tarihi itibariyle logomuz, web sayfamız, kurumsal kimliğimiz ve hizmetlerimizde köklü bir değişikliğe gitme kararı aldık. Aldığımız bu kararın var olan müşterilerimizi en az etkileyecek şekilde uygulanması birinci önceliğimiz olacaktır.

Neden değişti ve bundan sonra ne olacak?

Böyle bir değişiklik yapma kararını almamızdaki temel neden; asıl hedefimiz olan “ayrıcalıklı tam hizmet ajansı” anlayışından sadece “web tasarım firması” anlayışına doğru kontrolümüz dışında gerçekleşen bir kaymanın olmasıydı. Gün geçtikçe sayıları artan müşterilerimize daha nitelikli hizmet sunabilmek amacıyla ajans faaliyetlerimizde, hizmet sözleşmemizde ve bunlara bağlı olarak kurumsal kimliğimizde bir takım değişiklikler yaptık.

Hali hazırda hizmet alan müşterilerimizin sözleşme şartlarında ve hizmetlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak ve bugünden sonraki talep, istek ve önerileri daha profesyonelce değerlendirilecektir.

Ajansımız ile çalışmak isteyen markaların yeni ayrıcalıklı hizmet planları hakkında iletişim sayfası aracılığı ile bize ulaşıp bilgi alabilirler.

Peki neler değişti?

Aşağıda 20 Haziran 2018 tarihinden sonra uygulamaya konulacak değişikliklerin tam listesini bulabilirsiniz.

 • Barındırma ve Tescil – Müşterimiz olmasa bile sitemiz üzerinden hosting, sunucu ve alan adı tescili yapılabiliyordu. Güncelleme sonrası bu hizmet sadece sözleşmeli müşterilerimize özel panel üzerinden özel sunucular aracılığı ile sağlanacaktır.
 • Web Tasarım – Web tasarım süreci baştan sona yenilendi. Daha çok web sayfası tasarımından öte daha nitelikli web sayfası tasarımına yöneldik. Sadece web tasarım hizmeti alacak ve diğer hizmetlerimizi talep etmeyen müşterilerimizi çözüm ortaklarımıza yönlendirme kararı aldık.
 • Teknik Destek – Teknik destekte yaşamaya başladığımız iletişim kanalı karmaşasına son vermek amacıyla iletişim kanallarımızı yeniden yapılandırdık. Bundan böyle tek bir e-posta adresi üzerinden teknik destek sağlanacaktır. Diğer kanallardan gelen talepler dikkate alınmayacaktır.
 • Sosyal Medya – Sosyal Medya hizmeti alan müşterilerimize özel hazırladığımız panel sayesinde tek bir ekrandan haftalık, aylık ve yıllık planlarını görebilecek, tasarımlara onay verebilecek ve dönüşümleri takip edebilecekler. Ayrıca sosyal medya eğitimlerimizi daha sık yapma kararı aldık.
 • Dijital Pazarlama – Dijital pazarlama alanında daha nitelikli hizmet sunabilmek amacıyla yepyeni anlaşmalar imzaladık. Bundan böyle sadece adwords ya da sosyal medya reklamları değil popüler youtube ve instagram kanalları ile de markanızın pr çalışmalarına öncelik verebileceğiz.
 • Yazılım – Yazılım hizmetimize ek olarak mobil uygulama geliştirme hizmetini de duyurduk. 2018’in ilk çeyreğinde mobil uygulama kullanımı masaüstü kullanımına erişti. Biz de yazılım mühendislerimiz ile kendimizi bu yönde geliştirdik.
 • Danışmanlık (Yeni) – Daha önce web sayfamız aracılığı ile paylaşmadığımız fakat bir kaç müşterimizin markasına sunduğumuz danışmanlık hizmetini sitemizde duyurma kararı aldık. Danışmanlık hizmeti alan müşterilerimizin markalarına özel tüm hizmetlerimizden faydalanabileceği ve marka değerlerini arttırabileceği ayrıcalıklı bir hizmet paketi hazırladık.
 • Hukuki Destek (Yeni) – Danışmanlık hizmeti alan müşterilerimize özel sunduğumuz hukuki destek hizmeti sayesinde markanız, ticari ilişkileriniz ve şirketinize profesyonel hukukçu kadromuz ile destek oluyoruz.

Diğer Değişiklikler

 • Web Sayfamız – Eski sitemizde oluşan bilgi kirliliğini gidermek amacıyla sitemizi temizledik ve görünümünü değiştirdik.
 • Kurumsal Kimlik – Logomuzda bulunan ET ibaresini genel kullanımdan kaldırdık. Tüm kurumsal kimlikte tüm metin ögelerini küçük harfle başlayacak şekilde güncelledik. Logo sonunda bulunan üç baloncuğun kullanım standartlarını belirledik.
 • Sözleşme – Toplamda 9 hizmet için ayrı ayrı tasarlanmış hizmet sözleşmemizi tek bir sözleşme altında toparladık. Bu şekilde hem kağıttan hem de zamandan tasarruf ettik.
 • İletişim – Satış, genel iletişim ve şikayetler için ayrıntılı süreç takibi yapabilmek amacıyla e-posta üzerinden hizmet verme kararı aldık. Bundan sonraki süreçte telefonlar üzerinden yapılan talepler dikkate alınmayacaktır.
 • Ödeme Kanalları – Tüm banka kartlarına tek çekim ya da taksitli ödeme yapabileceğiniz online tahsilat sayfamızı yayına aldık. Ayrıca ATM’den ya da havale ile para yatırmak isteyen müşterilerimize bir çok bankada masrafsız işlem anlaşması yaptık.

Bize olan güveniniz ve desteğiniz ile markanıza değer katmak için çalıştık. Yaptığımız tüm bu değişiklikler ile işinizi bir sonraki aşamaya daha hızlı taşımak istiyoruz.

Anlayışınız ve bizi işinizin bir parçası yaptığınız için teşekkür ederiz.

  4 yorum

 • Yılmaz Denizli 18 Haziran 2018
  Reply

  İlk müşterilerinizden biri olarak aldığınız bu değişiklik kararını tebrik ediyorum Hafta içi yeni hizmetlerinizle ilgili iletişime geçeceğim.

 • Burcu İnan 18 Haziran 2018
  Reply

  Peki daha önce sizden teklif alan fakat henüz hizmet almamış olanlar da bu değişimden etkilenecek mi?

  • Efeler Teknoloji 18 Haziran 2018
   Reply

   Burcu hanım teklif geçerlilik süresi içinde daha önce verdiğimiz tüm taahhütler geçerlidir. Ayrıntılı bilgi için yarın ekip arkadaşlarımız size kayıtlı bilgilerinizden ulaşacaklar.

 • yorumunuz bizim için değerli;