fbpx

web tasarımda ajansın önemi

29 Ağustos 2018

Web tasarım artık günümüzde firmalar ve markalar için lüks değil aksine “mutlaka olması gereken” bir iletişim aracı. Hal böyle olunca arama motorları tüketiciye yüksek değer sunan siteleri üst sıralara taşımak için karmaşık algoritmalar kullanıyor. Aydın Web Tasarım ajansı olarak sizlere web tasarım ajanslarının avantajlarını anlatan bir yazı kaleme almak istedik.

Günümüzde artık herkes biraz web tasarımcı. Komşumuzun oğlu, yeğenimiz, personelimiz hatta zorlarsak kendimiz bile web tasarımcıyız. Fakat bir kaç yazı ile bir kaç fotoğrafı yan yana koyarak hazırladığımız web sitesi neden size hiç müşteri getirmiyor bunu düşündünüz mü?

1. İçerik

Web sayfasında kullanılması gereken metin – görsel oranı ve sayfanın boyutu doğrudan arama motorlarının siteniz hakkında fikir edinmesini sağlıyor. Başka sitelerden alınmış metinler, yüksek boyutlu ya da düşük çözünürlüklü görseller, ve sayfa içeriğinin SEO uyumlu olarak yerleştirilmesi ve etiketlenmesi doğrudan sitenin kalitesini etkiliyor.

2. Hız

Sitenin açılış hızı, sayfalarınızın ve görsellerinizin yüklenme hızı sitenin kalitesini etkileyen en önemli unsurlardan biri. Google son 2 senedir kullanıcılarına “hızlı” bir deneyim sunmayan siteleri arka plana atmaya başladı. Site hızı sadece kullandığınız hosting ile alakalı olmayabilir. Sitenizin tasarımında yapılacak ufak tefek hatalar sitenin yavaş açılması için yeterli oluyor.

3. Pazarlama

Bireysel bir çok kullanıcı site tasarımı sonrası “işi bitti” diyerek siteyi internet dünyasına terk etmektedir. Fakat web siteleri arama motorlarında sürekli yeri değişen ve rakipleriniz ile rekabet halinde aktif dijital varlıklardır. Sitenizi ücretli ve ücretsiz bir çok araç ile sürekli takip etmek, raporlamak, eksiklerini belirlemek ve üst sıralarda yer alması için gerekli önlemleri almak ajansın görevlerindendir.

4. Güncelleme

Google güncel sever! Özellikle kurumsal web sitesi sahipleri güncel içeriğin ne işe yarayacağını ve sitenin zaten tüm bilgileri içerdiğini söyler durur. Fakat google tam tersini söyleyerek sitenin kullanıcılara ürün ve hizmetlerle ilgili sürekli güncel bilgi sunmasının o sitenin kalitesini doğrudan etkilediğini söylüyor. Bu sebeple bir web ajansı ile çalıştığınızda; ajans siteniz durağanlaştığında sizi uyararak güncel bilgi talebinde bulunacaktır.

5. Ufak Tefek Dokunuşlar

Web tasarım ajansları; freelance tasarımcılara oranla çok daha fazla site tasarımı yapmanın yanı sıra çok daha fazla kriz de yönetmektedir. Onlarca farklı sektörde bulunan müşteri portföyü ile google gibi arama motorlarının algoritme güncellemelerini takip ederek sitenizi bu güncellemelere uygun olarak yapılandırır. Hatta siz bu dokunuşların çoğu zaman farkında bile olmazsınız.

Nerede böyle bir web ajansı?

Bu sorunun cevabı basit! Alacağı hizmette konumdan çok kaliteye önem veren yüzlerce müşterimiz Aydın Web Tasarım ajansı efeler teknoloji’yi yercih etti. Siz de yeni bir web sitesi sahibi olmak ve sektörünüzde söz sahibi olmak isterseniz Web Tasarım sayfamızı inceleyebilir ve Hızlı Teklif Al bağlantısı ile hemen teklif alabilirsiniz.

    yorumunuz bizim için değerli;